TÖDOK Facebook Sayfası TÖDOK Twitter Sayfası TÖDOK Instragram Sayfası

Türkiye'nin en tecrübeli uzman kadrosu...

(0212) 466 10 66 (pbx) - (0553) 135 68 55

TÖDOK - Türkiye Özel Dil Okulları

IELTS SINAVI NEDİR?

İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan bir sınavdır. Bu sınav kişilerin yazma okuma konuşma ve dinleme yeteneğini test eder.IELTS sınavı günümüzde Üniversite hazırlık sınıfını geçmede, iş dünyasındaki kişilerde dil tazminatı almada Doktora ve Yüksek Lisans başvurularında, Yurt dışında Yüksek Lisansa başvurularında istenen Uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır. Türkiye'deki IELTS sınav merkezleri İstanbul, Ankara ve İzmir'dir.

IELTS sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki seçenekli bir sınavdır. General modülünü seçenler genelde göçmenlik başvurusu yapanlardır. Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilir.

IELTS sınavının amacı kişilerin yazma okuma konuşma ve dinleme alanlarında dil kulanma alanında iyi ve akıcı olduklarını göstermektir. IELTS sınavı kişilerin dil kullanıma becerilerini ölçen bir sınavdır.

İş Hayatı ve IELTS

Türkiye ve dünyada ortak dil olarak İngilizce kabul edilmiştir. İşverenler, tüm profesyonel eleman alımında İngilizce bilgi testi olarak IELTS belgesi istemektedirler.

Göçmenlik ve IELTS

İngilizce konuşulan bir ülkeye yerleşmek talebinde bulunursanız, sizden istenilecek şartlardan biri de İngilizce bilgisidir. Başta Avusturalya ve Kanada olmak üzere İngilizce kullanan tüm ülkelerde IELTS belgesi istenmektedir. Oturum izni ve öğrenci vize başvurularında sertifikanız bulunmalıdır.

Hazırlık Atlama (Muafiyet) İçin IELTS

Üniversitelerde hazırlık sınıfından muaf olmak için ielts sınavını tercih edebilirsiniz. Her üniversite farklı bir Ielts skoru istemektedir. Üniversitenin istediği Ielts skorunu elde ettiğinizde, Ielts sertifikanızı üniversiteye sunup hazırlıktan muaf olursunuz.

Hazırlık atlama için Tödok Ielts kurslarında hiçbir öğrenci kayıp yaşamamıştır. Her öğrencinin alt yapısı ve istediği skora göre programlar yapılmakta ve hedefe ulaşılmaktadır.

Tödok Ielts kursları, hazırlıktan muaf olmak isteyen öğrencilerin tamamını istedikleri skorlara eriştirmiştir. Öğrencileri tarafından takdir edilmekte ve önerilmektedir.

IELTS mi, Diğer Sınavlar mı?

- Uluslararası sınav programlarının geneli bilgisayar üzerinde yapılmaktadır fakat IELTS bilirkişi ile yapılan sınavdır.
- Sınavda görev olan tüm eğitmenler 'bilirkişi' düzeyindedir.
- Sınav yapılan alanlarda gerekli tüm araç ve gereçler eksiksiz olup, adayların rahat bir süreç geçirmeleri için tasarlanmıştır.
- Adayların stres yaşamadan daha rahat bir sınav süreci geçirmeleri için; okuma, dinleme, yazma bölümleri aynı gün, konuşma bölümü bir gün önce yada bir gün sonra yapılmaktadır.
- IELTS sınavı diğer tüm uluslararası sınav programları arasında en popüler olmayı başarmıştır