TÖDOK Facebook Sayfası TÖDOK Twitter Sayfası TÖDOK Instragram Sayfası

Türkiye'nin en tecrübeli uzman kadrosu...

(0212) 466 10 66 (pbx) - (0553) 135 68 55

TÖDOK - Türkiye Özel Dil Okulları

IELTS SINAV İÇERİĞİ

Sınav;

- Dinlediğini anlama becerisi (Listening Skills),
- Okuduğunu anlama becerisi (Reading Skills),
- Konuşma becerisi (Speaking Skills) ve
- Kompozisyon yazabilme becerisi (Written English Skills)
- Kelime Bilgisi (Vocabulary)

bölümlerinden oluşmaktadır.

IELTS sınavı, İngilizce kullanım becerinizi akademik yaşam ve yurtdışı hayatınızda kullanmanız için tasarlanmıştır. Üç saate yakın bir sürede, dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri ölçülmüş olur.

IELTS sınavını diğer sınavlardan ayıran belirgin özelliklerden biri de speaking bölümünün yüz yüze bilirkişi eşliğinde yapılıyor olmasıdır. Dinleme, okuma ve yazma kısımlarında da akademik testlerin yanında güncel içerikte yer almasıdır.

Dinleme: Dört ayrı bölümden oluşur. Her bölüm sadece bir defa dinletilir. Her bölümden önce katılımcılara kısa bilgi verilmektedir.

Okuma: Üç bölümden oluşur ve toplam 40 soru bulunmaktadır.

Yazma: İki bölümden oluşur. İlk bölümde resim bulunmakta ve minimum 150 kelime olacak şekilde özet istenmektedir. İkinci bölümde ise konu verilmekte ve minimum 250 kelime olacak şekilde yorum istenmektedir.

Konuşma: Üç bölümden oluşur ve toplam 15 dakika sürmektedir. Genelde güncel sorular yer almakta ve öğrenci görüşlerine göre eğlenceli geçmektedir.

TÖDOK IELTS sınavı kursları, geçmişten günümüze yaşanan tüm Ielts sınavlarını takip etmiştir. Sınav içeriğine dair tüm konuları ve soruları bünyesinde değerlendirmekte ve öğrencilerine çalıştırmaktadır.